Tématem tohoto týdne bylo vše, co souvisí s ekologií a ochranou naší přírody a celé planety. V pondělí jsme se vypravili na dopolední výlet do klánovického lesa, ve kterém se děti nejen procházely, ale také si zadováděly na lesním hřišti. Ve školce jsme si povídali o tom, proč je důležité třídit odpad a co by se stalo, kdybychom odpadky vyhazovali v přírodě. Děti se učily poznávat pro jaký odpad jsou určeny jednotlivé kontejnery, a proč nehážeme odpad do jedné nádoby. V úterý dopoledne proběhl ve školce program s názvem „recyklohraní“, jehož hlavním tématem bylo právě správné třídění odpadu. V dalších dnech děti na toto téma plnily nejrůznější aktivity, hráli hry a vymýšlely, jak my všichni můžeme přispět k ochraně přírody. Při výtvarné činnosti jsme malovaly planetu Zemi.

Přejeme vám hezký víkend.